84. rocznica ataku ZSRR na Polskę

19 września 2023 r. odbył się w naszej Szkole apel upamiętniający wydarzenia, które miały miejsce 17 września 1939r. Tego dnia Związek Radziecki, bez wypowiedzenia wojny, łamiąc wcześniej zawarty pakt o nieagresji, zaatakował nasz kraj. Polska została rozdarta pomiędzy dwóch swoich sąsiadów – ZSRR oraz III Rzeszę.

Konsekwencją tego wydarzenia była tzw. zbrodnia katyńska oraz liczne represje wobec Polaków zamieszkujących tereny okupowane przez Sowietów.

W hołdzie ofiarom uczniowie klas 6a, 7a i 7b wykonali wzruszający utwór Lecha Makowieckiego „Ostatni list”. Natomiast reprezentacja naszej Szkoły – Dyrektor Szkoły Elżbieta Osuch i poczet sztandarowy pod opieką pani Kamili Kołtonowskiej – złożyła wieniec pod pomnikiem „Golgota leśników polskich i ich rodzin pomordowanych na Wschodzie w latach 1939-1948” podczas uroczystości w Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie.