Agnieszka Szerszenowicz

d.ziolek@spstarawies.pl

Ewelina Żurawska

e.zurawska@spstarawies.pl

Kolejna akcja wolontariatu zakończona sukcesem. W piątek popołudniu odjechały ze Szkoły rzeczy, które przynosiliście dla SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT w Celestynowie. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w akcji.

Szczególne podziękowania dla Oliwii Smolak z kl. 8a za wykonanie pięknego plakatu oraz jej mamy za transport darów.

Przesyłamy informacje nt. Akcji charytatywnej dla Oli.
Jeżeli ktoś z uczniów zechce wziąć udział prosimy o przesłanie piosenki lub recytowanego wiersza do nas na dziennik elektroniczny lub na maila, będziemy mieć informacje, że uczeń bierze udział w akcji. Chętnie też posłuchamy wierszy i piosenek.
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.
Informacje nt akcji poniżej.

festiwal 2020 info

Miło nam poinformować, że nasza Szkoła przystąpiła do akcji ” Razem na Święta” pod patronatem Dariusza Piontkowskiego Ministra Edukacji Narodowej.

W ramach przedsięwzięcia zachęcano uczniów do podjęcia działań z zakresu wolontariatu, m.in.: pomocy osobom starszym w przedświątecznych zakupach i porządkach, przygotowania świątecznych kartek z życzeniami dla pacjentów lokalnych szpitali/hospicjów, zorganizowania zbiórki darów dla lokalnego schroniska dla zwierząt czy wsparcia organizacji oferującej pomoc Polakom mieszkającym na Kresach.

Młodsi uczniowie naszej Szkoły wraz z pedagogiem p. Dorotą Ziółek wykonali kartki świąteczne dla Pań z Domu Seniora sąsiadującego z naszą szkołą, starsi własnoręcznie upiekli ciasto które zanieśli również do naszych sąsiadek. Było sympatycznie i rodzinnie.

5 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

W tym dniu w sposób szczególny pamiętamy o wolontariuszach i dziękujemy im za ich pracę.

Praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest bezcenna !

Małe działania zmieniają świat !

Tego dnia na szkolnym korytarzu  i świetlicy szkolnej pojawiły się gazetki które zawierały  informacje na temat wolontariatu.

Na świetlicy uczniowie wykonywali plakaty. Każdy uczeń wykonał tego dnia odcisk swojej ręki jako znak, że solidaryzuje się z wolontariuszami i również wykazuje chęć do pomocy.

Pomoc dla Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku:

Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom za udział.

Szkolne koło wolontariatu.

W ramach wolontariatu uczniowie:

• Pomagają młodszym uczniom w odrabianiu prac domowych na zajęciach świetlicowych (pomagają wychowawcom świetlicy)
  • Pomagają Paniom w oddziałach zerowych w szkole
  • Pomagają wychowawcom w oddziałach przedszkolnych, bawią się z przedszkolakami
  • Odwiedzają zwierzęta w schronisku w Celestynowie (wyprowadzają psy na spacery)
  • Pomagają Pani w bibliotece szkolnej
  • Odwiedzają osoby starsze przebywające w domu opieki w Starej Wsi (uczniowie z klas 8 wspólnie z paniami rysują, czytają im, wykonują drobne prace plastyczne, układają puzzle, spacerują po świeżym powietrzu)
  • Przygotowują plakaty informujące o różnorodnych akcjach (zbiórkach) które koło organizuje