Ślubowanie Pierwszaków

Dnia 29 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Polskich Dzieci Syberyjskich w Starej Wsi odbyło się wielkie święto – uroczyste Ślubowanie Pierwszoklasistów. Na uroczystość przybyli liczni goście: pani dyrektor, pani wicedyrektor, ksiądz proboszcz, kierownik oświaty, rodzice, uczniowie starszych klas i …dobra wróżka, która obdarowała najmłodszych cennymi darami: przyjaźni, życzliwości, uśmiechu, pracowitości i ostrożności.

Aby zostać pełnoprawnym członkiem szkolnej społeczności uczniowie mierzyli się z szeregiem trudnych zadań: tańczyli, śpiewali i odgadywali zagadki przyrodnicze. Wykazali się szeroką wiedzą o ojczyźnie,  udzielili kilku cennych rad o tym, jak należy się zachowywać w szkole.

Główną częścią spotkania było uroczyste ślubowanie. Po raz pierwszy w historii szkoły uczniowie ślubowali na Sztandar  „…być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię klasy i szkoły… swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.” Dopełniając tradycji panie dyrektor na lewe ramię każdego pierwszoklasisty kładły duży ołówek mówiąc: „Pasuję Ciebie na ucznia Szkoły Podstawowej im. Polskich Dzieci Syberyjskich w Starej Wsi”.

Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom, róg obfitości, ,,słodką niespodziankę”.                                                   Potem rodzice zorganizowali poczęstunek.

Drodzy Pierwszoklasiści! Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce i powodów do radości!