Szkolny konkurs na film promujący prawidłowe zachowania w sieci rozstrzygnięty!

Nadszedł czas podsumowania projektu edukacyjnego, realizowanego w ostatnim czasie przez uczniów naszej Szkoły, pod opieką nauczycieli wychowawców i przy dużym udziale Rady Rodziców. W ramach projektu ogłoszony został konkurs, zakładający nagranie filmiku edukacyjnego promującego właściwe zachowania w sieci i zachęcającego do przeciwdziałania agresji naruszającej zasady bezpieczeństwa i kultury. Włączenie uczniów w cały proces twórczy miało na celu uwrażliwienie wychowanków na szerzenie się negatywnych zachowań w cyberprzestrzeni, przypomnienie i utrwalenie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, ze szczególnym zwróceniem uwagi na niezamieszczanie w sieci treści niewłaściwych oraz doskonalenie umiejętności planowania działań i współpracy. Pomysłodawcą konkursu i fundatorem nagród jest Rada Rodziców. Komisja konkursowa przy ocenie prac brała pod uwagę: zgodność z tematem, siłę przekazu dzieła, kreatywność i pomysłowość, a także zaangażowanie. Do konkursu zgłoszono 15 filmów tematycznych. Dnia 22 maja 2023r. na apelu szkolnym Pani Urszula Król jako przedstawiciel Rady Rodziców ogłosiła laureatów. Klasy 2a,3b,5a,6b,8a,8b, które zostały wyróżnione w konkursie, otrzymały bony o wartości 200zł na zakup pysznej pizzy. Wyróżnione filmy będą służyły jako materiał dydaktyczny do wykorzystania w ramach godzin z wychowawcą.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Rodzicom działającym w Radzie Rodziców serdecznie dziękujemy za świetną inicjatywę i liczymy na dalszą dobrą współpracę.

Relacja powstała z wykorzystaniem sprzętu, zakupionego w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.