DNI JĘZYKÓW OBCYCH

W dniach 7 – 9 maja 2024 obchodziliśmy w naszej szkole Dni Języków Obcych. Uczniowie wzięli udział w różnorodnych aktywnościach. Klasy 1-3 z ogromnym entuzjazmem śpiewały piosenki w języku angielskim jak również słuchały piosenek w wykonaniu starszych koleżanek. Kolejnym wyzwaniem było zadanie na rozpoznawanie flag róznych krajów i dopasowanie je do odpowiednich nazw państw. Było to zarówno ciekawe, jak i pouczające działanie, które sprawiło uczniom wiele radości i satysfakcji.
Klasy starsze przygotowały dekorację w formie plakatów i kolorowanek dotyczących krajów niemieckojęzycznych. Uczniowie klas IV-VIII wzięli liczny udział w quizach na temat krajów anglo- i niemieckojęzycznych, intensywnie pracowali w grupach dopasowując angielskie idiomy do ich odpowiedników w języku polskim, rozwiązywali escaperoom (brali udział w tajnej misji, rozkodowując zadania w celu odnalezienia zaginionych okularów), grali w gry planszowe w języku niemieckim.
W ramach atrakcji związanych z językiem japońskim klasy 3A i 4A miały zajęcia z kaligrafii japońskiej – dzieci miały okazję się przekonać, jak różni się ona od zachodniej. Kaligrafia japońska jest kultywowana w Japonii od wieków. Nadal jest praktykowana i stosowana w wielu sytuacjach życia codziennego oraz uczona w szkołach. Ci co praktykują kaligrafię, traktują ją jako sposób na wyciszenie się, skupienie i zwolnienie tempa w codziennym biegu. Uczniowie starali się trzymać poprawną pozycję ciała i pisać znaki w sposób, który pozwala ćwiczyć skupienie i sztukę medytacji.