Czy wiesz, co jesz?

15 listopada 2022 r. klasa 3b wzięła udział w wyjątkowej lekcji dotyczącej zasad zdrowego odżywiania. Poprowadziła ją p. Bogusława Zawadka, która w naszej Szkole uczy geografii i biologii oraz jest dietetykiem. Uczniowie mieli okazję utrwalić sobie piramidę zdrowego żywienia, obejrzeć ciekawy film oraz wykonać pracę plastyczną. Działania te miały głównie na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne w naszym życiu jest racjonalne odżywianie i aktywność fizyczna.

Należy zaznaczyć, że w naszej klasie, przy ogromnym zaangażowaniu rodziców, realizowany jest program „Zdrowy kanapnik”, którego założeniem jest to, że uczniowie od poniedziałku do czwartku przynoszą do szkoły tylko zdrowe przekąski i napoje, jedynie piątek jest dniem, w którym dozwolone jest przynoszenie słodyczy.

Sylwia Kloch