„Czytam sobie- Pierwsza klasa!”

Uczniowie klasy I a w roku szkolnym 2020/2021 wezmą udział w  akcji „Czytam sobie. Pierwsza klasa! „

Program ma na celu zachęcić dzieci do nauki samodzielnego czytania, pokazać, że czas z książką może być przyjemny, ale też aktywny i twórczy oraz ma pozytywny wpływ na własną przyszłość.

Czytanie to podstawowa umiejętność, która ma wpływ na:

sukcesy w szkole i poza nią,

rozumienie otaczającego świata,

pozytywne relacje z rówieśnikami.

Celem działań jest budowanie w uczniach pasji czytelniczej poprzez różne zabawy i aktywności wokół książek.

Uczniowie otrzymają: jedną z dziesięciu książek z serii „Czytam sobie” wybranych do akcji, koło Zabaw Młodych Czytelników  – do zaaranżowania w przestrzeni klasy, karty czytelnika dla uczniów, zakładki do książek, plany lekcji, magnesy, dyplomy. Rodzice otrzymają poradnik: „Jak wspierać naukę i rozbudzać pasję czytelniczą u swoich dzieci”.