Dyplom Ambasadora przyznany Szkole Podstawowej im. Polskich Dzieci Syberyjskich w Starej Wsi

2 lipca 2024r. w Ambasadzie Japonii w Warszawie odbyła się historyczna uroczystość, na której Jego Ekscelencja Miyajima Akio Ambasador Japonii w Polsce wręczył Pani Dyrektor Elżbiecie Osuch  Dyplom Ambasadora przyznany Szkole Podstawowej im. Polskich Dzieci Syberyjskich w Starej Wsi za działalność na rzecz upowszechniania historii uratowania przez Japonię polskich sierot z Syberii,  promowania polskiej i japońskiej kultury oraz przyjaźni między Polską i Japonią.

W uroczystości wzięli udział: Pani Wicedyrektor Magdalena Musik,  nauczyciele: Beata Koc i Krzysztof Rzążewski, rodzice: Urszula Król, Lidia Kowalczyk i Anna Sobota oraz uczniowie: Karolina Sobota, Oskar Dąbrowski, Alicja Gołąb, Julia Nowak i Dawid Kępka.

 

Brak możliwości komentowania.