DZIEŃ DZIECKA

Dnia 1 czerwca 2022 r. obchodziliśmy w naszej Szkole Dzień Dziecka, a był to czas wyjątkowy.

Uroczystość rozpoczęliśmy odśpiewaniem „Piosenki o prawach dziecka”, która jest naszym hymnem. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Elżbieta Osuch, która przywitała Małe i Duże Dzieci oraz przybyłych gości: Wójta Gminy Celestynów – Pana Witolda Kwiatkowskiego, Panią Kierownik Zespołu Obsługi Szkół – Edytę Wrzosek oraz Pana Ryotaro Sakamoto -Przyjaciela Szkoły i Rodzica a także przedstawicielki Rady Rodziców – Panią Emilię Tomaszewską i Panią Lidię Kowalczyk.

Pani Dyrektor życzyła też wszystkim radosnego świętowania, a Pan Wójt oprócz życzeń przekazał Dzieciom, Nauczycielom i Rodzicom wspaniałą wiadomość, że pozyskano kwotę  10 mln 600 tyś. zł na rozbudowę naszej Szkoły, co podniesie komfort nauki w Placówce, już od przedszkola, które będzie znajdowało się w tym samym budynku.

W dalszej kolejności przyszedł czas na niespodziankę, którą dla uczniów przygotowali nauczyciele – wcielili się oni w role bohaterów „Rzepki” i zaprezentowali ilustrację wiersza Jana Brzechwy. Przedstawienie wywołało ogromną radość i uśmiech na wszystkich twarzach i zaczęło wspaniałą zabawę.

Po nim wszyscy dorośli wyszli na scenę i zaśpiewali „Wszystkie dzieci nasze są” – Majki Jeżowskiej – oraz odtańczyli „Ram, sam, sam”.

Wspaniały prezent dla starszych kolegów zaprezentowały dzieci z grupy przedszkolnej „0a” wykonując układ taneczny do piosenki „Toca toca”.

Po zakończeniu części artystycznej uczniowie pod opieką wychowawców spędzili czas rozwijając swoje zainteresowania rywalizując w zawodach sportowych, zajęciach plastycznych oraz różnego typu grach i zabawach – także japońskich.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się i wywoływał wiele pozytywnych emocji  konkurs „Tacy byliśmy jeszcze wczoraj…”, gdzie uczniowie mieli za zadanie rozpoznać swoich pedagogów na zdjęciach z dzieciństwa, co okazało się nie lada wyzwaniem.

Nie zabrakło upominków od rodziców w postaci cukrowej waty i popcornu oraz przyborów szkolnych, zabawek i innych drobiazgów cieszących dzieci.

Na koniec nauczyciele wraz z uczniami klas ósmych zagrali mecz siatkówki.

Po tak wyczerpujących atrakcjach każdy uczeń ze smakiem zjadł grochówkę, kiełbaskę z grilla oraz lodowy deser ufundowany przez Spółdzielnię Uczniowską „Pszczółka”.

Ten dzień na długo zostanie w pamięci nas wszystkich, a radosny nastrój będzie nam towarzyszył przez kolejne 365 dni. 

Brak możliwości komentowania.