W dniu 7 czerwca 2024r. w naszej Szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka!

Był to dzień pełen wielu atrakcji i niespodzianek. Uroczystość rozpoczęliśmy odśpiewaniem naszego Szkolnego Hymnu – „Piosenki o prawach dziecka”. Następnie obejrzeliśmy niesamowite przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”, które było przygotowane przez uczniów klasy 6a. Aktorzy, oprócz języka ojczystego, wypowiadali swoje kwestie również w języku angielskim i niemieckim.

Kolejnym punktem harmonogramu był „Pokaz Talentów”.  Uczniowie zaprezentowali talenty muzyczne, plastyczne, techniczne oraz recytatorskie.

• Marcelina Domańska i Ania Kiełtyka z klasy 4a, w pięknych strojach ludowych, wykonały piosenkę pt. ”Lipka” .
  • Siostry Maria i Maja Możdżonek wyrecytowały wiersze pt. „ Słoń Trąbalski” oraz „ Numer 42” .
  • Dominika Hajdacka z klasy 2a, Patrycja Bębas z klasy 2b oraz Marcelina Deszczka z klasy 3b, zaprezentowały swoje prace plastyczne.
  • Oliwia Koc z klasy 5b zaśpiewała piosenkę z bajki „Vaiana – skarb oceanu”.
  • Przy akompaniamencie Patrycji Filipowicz, Maja Bakuła, Łucja Czerwińska i Zuzanna Woźniak  z klasy 5a wykonały taniec karate.
  • Karolina Sobota z klasy 7a zaprezentowała swoje prace rękodzielnicze – piękne maskotki wykonane na szydełku.
  • Ignacy Głębicki z klasy 2a pokazał nam własnoręcznie sklejane modele samochodów.
  • Toma Żarnowska z klasy 2b, zaśpiewała nam piękną ukraińską piosenkę.
  • Ania Gocłowska z klasy 2b, na keyboardzie zagrała „Odę do radości” .
  • Jan Rus z klasy 5b, zaprezentował anglojęzyczną piosenkę pt.” I don’t  want to set the world on fire”.
  • Julia Nowak z klasy 7b zaśpiewała piosenkę harcerską ,, Krajka’’.

Gratulujemy dzieciom niesamowitego talentu, odwagi podczas prezentacji!

Dziękujemy za udział w naszej uroczystości!

Po zakończeniu części artystycznej uczniowie pod opieką wychowawców spędzili czas rozwijając swoje zainteresowania, rywalizując w zawodach sportowych.

We wspaniałych nastrojach, z uśmiechami na twarzy i z pełnymi brzuszkami, które zapewnili nam sponsorzy „Lewiatan” i „Remix”, uczniowie mogli przystąpić do dalszego świętowania.

Nie zabrakło upominków od rodziców w postaci cukrowej waty i popcornu oraz słodkiego poczęstunku.

Uroczystość zakończył wspaniały koncert zespołu ,, Mała Orkiestra Dni Naszych”. ,,Piosenka o prawach dziecka”, autorstwa tego zespołu , jest  Hymnem Szkoły, który śpiewamy z dumą i powagą. Zespół zaprezentował nam również utwory z nowej płyty pt. „Emocje”.

Ten dzień na długo zostanie w pamięci nas wszystkich, a radosny nastrój będzie nam towarzyszył przez kolejne 365 dni.