Dzień języków obcych

Dnia 13.06.2019r. świętowaliśmy Dzień Języków Obcych w naszej szkole. W tym dniu mieliśmy szczególnych gości z Japonii. Odwiedził nas Pan Wadaiko Ichitaro – światowej sławy bębniarz – wystąpił 500 razy w najbardziej znakomitych salach koncertowych na świecie. Obejrzeliśmy również koncert gry na bębnach w wykonaniu Panów: Masaya Ouchi i Ryotaro Sakamoto. Uczniowie klas siódmych zaprezentowali przedstawienie Czerwony Kapturek w języku niemieckim. Dzieci obejrzały ceremoniał parzenia zielonej herbaty w czarkach przez Panie z Japonii ubrane w tradycyjne stroje japońskie. Zorganizowano konkurs piosenki śpiewanej w językach obcych – angielskim i niemieckim. Bardzo liczna grupa uczniów wzięła udział w konkursie, co świadczy o ogromnej świadomości potrzeby uczenia się języków wśród naszej młodzieży. Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w konkursie Kahoot – odpowiedzieli na 30 pytań na temat krajów anglo- i niemieckojęzycznych ( przygotowanych przez panie uczące języków obcych w naszej szkole) łącząc się z testem przy pomocy swoich telefonów on-line. Ten dzień z pewnością zapadł w pamięci naszych uczniów na długo.

Brak możliwości komentowania.