Taka kropka, takie nic…. Międzynarodowy Dzień Kropki

15-stego września klasa III a obchodziła wielkie święto kreatywności. Dzieci zapoznały się z historią małej dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki malutkiej kropce oraz wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Vashti jest bohaterką książki pod tytułem “The Dot”, wydanej w 2003 r. przez amerykańskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci Petera H. Reynoldsa. Uczniowie klasy IIIa wraz z paniami przyszli ubrani w strój z elementami kropek. Odkrywali swoje talenty, rysowali, malowali obrazy, które rozpoczynały się od narysowania kropki. Tłem muzycznym była piosenka O. Pawłowskiej pt. „Kropka”. Przerwy międzylekcyjne wzbogaciła gra Twister (z kropkowymi poleceniami), która dodatkowo wprowadziła uśmiech na twarzach dzieci. Podczas zajęć oglądaliśmy  film „The Dot” oraz rozmawialiśmy na temat wiary we własne możliwości.  Chętne osoby kodowały kropkowe obrazki wg wzoru. Na zajęciach gościliśmy również  panie, które wykonały piękne ,,kropkowe dzieła”, wzbogacając naszą galerię prac. Dla wszystkich na koniec czekały smaczne ciasteczka, oczywiście ,,z kropką”.

Urszula Frelek, Agnieszka Szerszenowicz