Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” W piątek 24 listopada w klasie 2a pojawiła się cała gromadka pluszowych misiów. Uczniowie świętowanie zaczęli od wysłuchania historii o pierwszym pluszowym misiu. Dowiedzieli się, że jego historia rozpoczęła się w roku 1902 i była mocno związana z prezydentem Stanów Zjednoczonych – Theodorem Rooseveltem. Zaraz potem uczniowie zostali zaproszeni do zabawy „Klinika dla pluszaków”. Radość uczniów podczas badania swoich misiów była ogromna. Następnie uczniowie mieli okazję wziąć udział w wyścigu do tego, kto pierwszy naklei misiowi kokardę. Zadanie jednak zostało nieco skomplikowane. Jedna osoba z pary miała zasłonięte oczy, a druga musiała jej wydawać wskazówki do przejścia trasy. W trakcie świętowania nie zapomnieliśmy również o zadaniu matematycznym. Uczniowie mieli bowiem okazję do rozwiązania obrazkowego sudoku, w którym nie zabrakło motywu misia. Na zakończenie dnia pełnego atrakcji, drugoklasiści wzięli udział w zabawie „Wyturlaj misia”. Dzień ten był dla uczniów pełen pozytywnych emocji.