Dzień Pluszowego Misia

W środę, 25 listopada w naszej Szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji, dla uczniów klas 1-3, zorganizowaliśmy wspólne spotkanie pt. ,,Dzień Pluszowego Misia z językiem migowym w tle”. Uczniowie wraz z nauczycielami świętowali wirtualnie za pomocą aplikacji Teams. Spotkanie rozpoczęło powitanie, podczas którego nauczyliśmy się migać ,,dzień dobry”. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały historii powstania pierwszego pluszowego niedźwiadka oraz przypomniały sobie najsłynniejsze bajkowe i książkowe misie. Prawdziwym hitem okazała się nauka piosenki ,, Jedzie, jedzie miś” – nasi milusińscy nie tylko śpiewali, ale też z zapałem uczyli się, ilustrujących wyśpiewane słowa, gestów języka migowego. Na zakończenie spotkania wszyscy oddaliśmy się pracy twórczej, z zapałem wykonując misiowe opaski oraz wspólnie migając ,,do widzenia”. Serdecznie dziękujemy za wspólne świętowanie!

Monika Kujawińska

Beata Koc