Dzień świętego Walentego

To dzień dobry dla każdego!

W tym dniu wszyscy to wyznają,

Że chcą kochać i kochają!

Walentynki, to wyjątkowy dzień i chociaż kojarzą się przede wszystkim ze świętem dla par, to przecież co roku 14 lutego świętują nie tylko zakochani. Dzień świętego Walentego chętnie obchodzą także najmłodsi. W końcu każda okazja do celebrowania miłości i życzliwych relacji jest dobra i warto ją popularyzować.

W naszej Szkole walentynki świętowaliśmy przez cały tydzień. Uczniowie bawili się podczas zabaw tanecznych, w scenerii czerwonych serduszek i mieniących się światełek. Ubierali się na czerwono lub różowo, by poczuć wyjątkową atmosferę święta  zakochanych.  Wrzucali do skrzyneczki walentynkowej kartki z wyrazami sympatii do swoich przyjaciół, koleżanek, kolegów czy pracowników szkoły. Dużym zainteresowaniem cieszyła się walentynkowa fotobudka z wieloma ciekawymi akcesoriami. Na każdej przerwie gromadzili się chętni do wykonania fotografii. Uczniowie zaangażowali się również w poszukiwanie drugiej połówki serduszka. Mimo że należało pytać o nie wśród uczniów klas IV – VIII, korytarze zapełniły się poszukiwaczami serc.

Tydzień walentynkowy to miło spędzony czas.  Pamiętajmy, że uśmiech i ,,miłe słówka” poprawiają humor i ułatwiają relacje międzyludzkie. Należy pamiętać o nich codziennie, nie tylko w walentynki.