Jak to ze lnem bywało

W dniu 23 października  klasy 3a i 3b uczestniczyły w warsztatach: ,,Jak to ze lnem bywało”. W starej, ponad stuletniej chacie przy zaangażowaniu  Uczniów została przedstawiona historia życia rodziny chłopskiej i powstawania ubrań od maleńkiego ziarenka siemienia lnianego poprzez jego wzrost, zbiór, roszenie, wysuszanie, międlenie, czesanie i wysnuwanie na kołowrotkach nici. Uczniowie samodzielnie  mieli okazję zmierzyć się z zadaniem międlenia i czesania lnu, ale również mierzenia materiałów dawnymi miarami takimi jak stopa i łokcie oraz wykonania własnej serwetki z solami kąpielowymi i lawendą. Gorące kiełbaski i zabawa w leśnej bazie dopełniły  pozytywnych  wrażeń i radości.

Wychowawczynie

Ilona Zawada-Kurdej