Jasełka

Corocznie uczniowie naszej Szkoły wraz ze swoimi opiekunami przygotowywali Jasełka, jednak w tym roku przygotowania te wyglądały inaczej niż zwykle.

Powstał scenariusz, rozdzieliliśmy role, gdy pandemia zmusiła nas do pozostania w domu. Nie mogliśmy zacząć pracy nad naszym przedstawieniem, co wywołało wielkie rozczarowanie dzieci.

Bardzo było nam żal zawiedzionych nadziei aktorów i postanowiliśmy kontynuować pracę nad przestawieniem tak, jak obecnie uczymy – zdalnie: przez internet, komputery, kamery i mikrofony. I tak tradycja spotkała się ze współczesnością.

Mieliśmy wiele obaw, czy podołamy temu wyzwaniu. Nie mieliśmy bowiem żadnego doświadczenia w operowaniu kamerą i montowaniu obrazu oraz dźwięku. Wielka wola dzieci i zaangażowanie rodziców zadecydowały jednak, że podjęliśmy się zadania.

Mali aktorzy z wielkim zapałem zaczęli nagrywanie swoich ról. Każdy był filmowany oddzielnie, a poszczególne ujęcia  składane we wspólne przedstawienie – nagrania trzeba było wielokrotnie powtarzać tak, by mogły potem stać się wspólną sceną; tradycyjną scenografię zastąpiła technika.

Jak nam się to udało, proszę oceńcie Państwo sami.

Opiekunowie grupy:

Urszula Grzegorczyk, Beata Koc