Kangur Matematyczny- dodatkowe informacje

Kangur matematyczny – dodatkowe informacje:

Termin właściwego konkursu Kangur:

Kadet  ( klasy 7 – 8 ) :  2 czerwca godz. 16.30

Beniamin( klasy 5 – 6 ) : 3 czerwca godz. 17.00

Maluch (klasy 3-4 ) :  4 czerwca godz. 17.00

Żaczek (klasy 2): 5 czerwca 16.30

Uczeń musi klikną przycisk „Rozpocznij” aby rozpocząć rozwiązywanie testu Pkt II „Instrukcji dla uczestnika konkursu”.

W trakcie rozwiązywania testu uczeń widzi numery wszystkich zadań i może swobodnie przeskakiwać po zadaniach. Numery zadań z zaznaczonymi odpowiedziami zmieniają kolor.

Jeżeli uczeń zakończy przed czasem powinien użyć przycisku na górze strony „Zapisz i zakończ”.

Jeżeli uczeń rozwiązuje do końca system sam zapisuje ostatnią wersję.

Po konkursie uczestnik może przejrzeć swój test i swoje wskazania, czyli zadanie po zadaniu.

Ważne:

„dodatkowy kontakt w sprawach technicznych” a w nim telefony i e-maile do firmy odpowiedzialnej za dzwonek.pl

Pomoc techniczna firmy Leanetic SA pod numerem

58 765 75 05 i 58 764 75 00 i adres e-mail service@leanetic.com

Kangur matematyczny – uwagi po próbnym konkursie

Uczniowie zamiast zalogować się, próbowali się zarejestrować i maja błędne konta, nie widzą „Rozpocznij”

po zalogowaniu. Uczeń ma użyć przycisku „ZALOGUJ SIĘ” (NIE „Zarejestruj się”!!!), użyć loginu i hasła od nauczyciela, zaakceptować regulamin, wejść w zakładkę „Konkursu” i wziąć udział w konkursie. Proszę upewnić się, że dzieci po zalogowaniu widzą przycisk „Rozpocznij” na szarym tle. Przycisk w chwili rozpoczęcia konkursu się uaktywni.

Udział w konkursie

Proszę  uczniów o spokojne podejście przy uruchamianiu konkursu. Jednocześnie czyni to ok. 30 tys.

użytkowników.

– Po kliknięciu „Rozpocznij” odczekać do 20 sekund, jeśli nie otworzyła się nowa strona, kliknąć ponownie „Rozpocznij”.

– Po uruchomieniu się nowej strony zaczynają się ściągać zadania, widać stronę z szarym nagłówkiem, i pustym ekranem, po chwili (do 1 minuty) pojawi się kręcące kółko, czyli zaczyna się pobieranie zadań. To trwa 1-2 minuty. Później swobodnie można wybierać zadania klikając na ich numery. Procedura z reguły trwa znacznie krócej. Jeśli po upływie wskazanych czasów nie ma reakcji, odświeżyć przeglądarkę lub ponownie się zalogować.

– Po załadowaniu konkursu WSKAZAĆ KLASĘ!

– w przypadku przerwania konkursu proszę spokojnie powtórzyć procedurę rozpoczęcia konkursu.

Odpowiedzi są na bieżąco zapisywane. Po ponownym uruchomieniu konkursu może pojawić się komunikat:

„Zasób konkursowy jest już otwarty w innym oknie. Czy na pewno chcesz ponownie otworzyć ten zasób interaktywny ” – KLIKNĄĆ „TAK”. Wówczas uczeń będzie kontynuował wcześniej przerwany test. Wcześniejsze wskazania są zapisane i będą widoczne.

– Po zakończonym czasie odpowiedzi zostaną zapisane automatycznie. Jeśli uczeń zakończy wcześniej może skorzystać z przycisku „Zapisz i wyjdź” i może się wylogować / zamknąć przeglądarkę.

– po zakończonym teście uczeń może obejrzeć test ze swoimi odpowiedziami.

Na platformie dzwonek.pl nie będą  publikowane  wyniki  konkursu (ani po próbie, ani po konkursie właściwym).

Szkolny koordynator konkursu kangur:

Dorota Pluta