KOLEJNY TRYUMF UCZENNIC W KONKURSIE OGÓLNOPOLSKIM

Po raz trzeci nasza Szkoła przestąpiła do ogólnopolskiego konkursu ,,Solidarność i odpowiedzialność. Droga dzieci syberyjskich do Polski – pomoc Japonii i Polonii amerykańskiej 1919-1922”,  organizowanego przez Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej w Krakowie. Partnerem Konkursu jest Social Welfare Corporation Fukudenkai w Tokio. Honorowy patronat nad Konkursem objęli Ambasada Japonii w Polsce, Ambasada Polski w Japonii oraz Instytut Polski w Tokio, Konsul Honorowy Japonii w Krakowie.

Konkurs skierowany został do uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz do uczniów szkół ponadpodstawowych i został podzielony na dwa etapy. Pierwszy to tradycyjny konkurs wiedzy o wydarzeniach, obejmujący dzieje polskich dzieci syberyjskich i pomoc Japonii a drugi to konkurs form literackich, plastycznych, multimedialnych i muzycznych.

Zadanie konkursowe dotyczyło w szczególności odpowiedzi na pytania: ,,Czego uczy pomoc Japonii udzielona dzieciom polskim z Syberii? Jaką lekcję niesie dla mnie, dla moich rówieśników, dla dorosłych, naszego państwa, społeczeństwa, dla szerszego świata”?

Z satysfakcją informujemy, że w tym wyjątkowym dla naszej Szkoły konkursie, 15 czerwca 2022r. obraz namalowany na płótnie akwarelami i akrylami przez Kingę Zwierzchowską, zdobył I miejsce.

II miejsce wywalczyły uczennice: Nikola Korpysz i Oliwia Solecka, prezentując program słowno-muzyczny.

Wyróżnienie otrzymały: Maja Mikołajczyk, Zuzanna Dąbrowska, Julia Tomaszewska (za wiersz),  Lena Cichecka, Pola Cichecka, Natalia Pilewska (za film), Gaja Włodarczyk (za obraz).

Wszystkie uczennice zostały nagrodzone bonami upominkowymi do Empiku i nagrodami rzeczowymi. Uczniów w przygotowaniu prac konkursowych wspierały nauczycielki: Urszula Frelek, Agnieszka Szerszenowicz i Beata Koc.

 

Gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłości!

Copyright Muzeum Manggha/ foto Kamil A. Krajewski

Brak możliwości komentowania.