MAJOWE ŚWIĘTA

Dnia 25 kwietnia 2024r. w naszej Szkole odbyła się uroczystość z okazji  Święta Pracy, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i rocznicy ustanowienia Konstytucji 3 Maja.
Uroczysty sposób obchodzenia świąt narodowych uczy młodych ludzi poszanowania dla tradycji. Dlatego, aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klas trzecich i szóstych pod kierunkiem nauczycieli przygotowali montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie.

1 maja to Święto Pracy, obchodzone od1890 roku na świecie, a w Polsce będące świętem państwowym od 1950 roku.

Symboliczną datą jest 2 maja. Jest to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku.

3 maja to Święto Konstytucji, ustanowione na pamiątkę uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji.

W ten sposób, uczczono w naszej Szkole majowe święta narodowe: