Młodzież wybiera!

W piątek 2 grudnia w naszej Szkole odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Gminy.

Wśród uczniów uprawnionych do kandydowania (klasy siódme i ósme) znalazło się 9 chętnych, którym nie są obojętne działania na rzecz młodzieży w gminie Celestynów:

1. Grządziel Jan kl.8a
  2. Hajdacka Joanna kl.8a
  3. Mikołajczyk Maja kl.8a
  4. Tomaszewska Julia kl.8a
  5. Danielewska Julia kl.8b
  6. Morawski Miłosz kl.8b
  7. Garnek Alicja kl.7a
  8. Konowalczyk Oliwia kl.7a
  9. Kucharek Maria kl.7a

Każdy kandydat, zgodnie z obowiązującym Statutem Młodzieżowej Rady Gminy Celestynów, do swojego zgłoszenia musiał dołączyć listę poparcia co najmniej 10 osób uprawnionych do głosowania (uczniowie klas siódmych i ósmych) i pisemną zgodę rodziców na kandydowanie.

Uprawnieni do głosowania uczniowie mogli wcześniej zapoznać się z listą kandydatów i ich plakatami wyborczymi. Na nasz okręg wyborczy przypadały 4 mandaty. Młodzież bardzo poważnie potraktowała wybory. Uczniowie w ciszy i skupieniu podchodzili do Szkolnej Komisji Wyborczej, podpisywali listę, odbierali kartę wyborczą, w odosobnieniu zaznaczali nazwiska swoich kandydatów i wrzucali karty do urny wyborczej. Po zakończeniu głosowania Komisja zliczyła głosy i sporządziła protokół, z którego wynika, że spośród zgłoszonych kandydatów szkołę w  Młodzieżowej Radzie Gminy Celestynów reprezentować będą:

1. Grządziel Jan
  2. Hajdacka Joanna
  3. Mikołajczyk Maja
  4. Danielewska Julia

Młodym radnym gratulujemy i życzymy owocnej pracy!