NA TROPIE ŚWIDERMAJERÓW

W czwartek 7.03.2024r. uczniowie klas piątych, szóstych, siódmych i ósmych wraz z opiekunami, wybrali się na wycieczkę do Otwocka na spektakl teatralny „Andriolli”. Wspaniałe widowisko, przygotowane przez wychowanków Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Otwocku, umożliwiło nam zapoznanie się z kulturą lokalną, architekturą  i sylwetką rysownika, malarza, ilustratora, powstańca styczniowego oraz twórcy pierwszych podwarszawskich „świdermajerów”- Michała Elwiro Andriolego. Spektakl wywarł na nas ogromne wrażenie, nie tylko dzięki ciekawemu ujęciu tematu, ale też wspaniałej aranżacji, grze aktorskiej, pokazom tanecznym i wokalnym. Z radością wśród artystów występujących na  scenie odnaleźliśmy uczniów naszej szkoły: Miłosza Koca z klasy VIIb w roli Narbutta, Anię Kiełtykę z klasy IVa w pokazach tanecznych zespołu ,,Varsovia” oraz Julię Nowak z klasy VIIb wspaniale śpiewającą wraz z  zespołem wokalnym. Wszystkim nauczycielom i młodym artystom Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Otwocku serdecznie gratulujemy wspaniałego widowiska i dziękujemy za ogrom ofiarowanych nam emocji. Po spektaklu, spacerując śladami świdermajerow, udaliśmy się do pensjonatu Abrama Gurewicza, czyli perły otwockiej w stylu świdermajer, gdzie zapoznaliśmy się z wystawą plenerową ,,Nazywam się Gurewicz”. Następnie poszukiwaliśmy nawiązań do stylu świdermajer,  podziwiając elementy konstrukcyjne  kawiarni „Sosenka” oraz odnajdujac liczne drewniane zdobienia podczas spaceru alejkami Parku Miejskiego w Otwocku. Wycieczka  była bardzo udana i pozwoliła nam lepiej poznać bogactwa naszej ,,małej ojczyzny”.