Ślubowanie klas 1

Dnia 1 października 2021 roku w Szkole Podstawowej im. Polskich Dzieci Syberyjskich w Starej Wsi odbyło się wielkie święto – uroczyste Ślubowanie Pierwszoklasistów. Aby zostać pełnoprawnym członkiem szkolnej społeczności uczniowie mierzyli się z szeregiem trudnych zadań: tańczyli, śpiewali, grali na instrumentach i odgadywali zagadki przyrodnicze. Wykazali się szeroką wiedzą o Ojczyźnie,  udzielili kilku cennych rad, jak należy się zachowywać w Szkole.

Główną częścią spotkania było uroczyste ślubowanie i pasowanie.  Tradycja została dopełniona przez Dyrektor Szkoły – dotkniecie ramienia Pierwszoklasisty dużym ołówkiem i wypowiedzenie słów: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej im. Polskich Dzieci Syberyjskich w Starej Wsi”.

Każdy Pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy zestaw z dyplomem i słodką niespodziankę.

Drodzy Pierwszoklasiści!

Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce i samych powodów do radości!

 

 

Brak możliwości komentowania.