ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

W czwartek 28 stycznia 2021 r. o godzinie 10:00 odbyło się pasowanie uczniów klasy 1 a, a o godzinie 11:00 klasy 1 b. W tym dniu pierwszoklasiści zostali włączeni do szkolnej społeczności.

Przejęte powagą chwili pierwszaki zaśpiewały hymn państwowy, a następnie hymn szkoły. W kolejnej części wychowawczynie klas I pani Renata Chmiel-Czop i pani Sylwia Kloch odczytały tekst ślubowania, a uczniowie zgodnym chórem powtarzali słowa przysięgi.

Po uroczystym ślubowaniu nastąpił moment pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej im. Polskich Dzieci Syberyjskich w Starej Wsi. Pani dyrektor Elżbieta Osuch i pani wicedyrektor Magdalena Musik wielkim ołówkiem dotykały ramienia każdego nowego ucznia i serdecznie witały Go w naszej szkole, zaś wychowawczynie wręczały legitymacje szkolne oraz pamiątkowe dyplomy. Nauczyciele współorganizujący proces kształcenia pani Monika Kujawińska i pani Beata Koc w imieniu rodziców obdarowały dzieci kredkami wypełnionymi słodyczami, pamiątkowymi kubkami oraz medalami.

W kolejnej części pani Kamila Kołtonowska włączyła uczniów do grona czytelników szkolnej biblioteki dokonując ceremoniału pasowania wielką encyklopedią i wręczając każdemu uczniowi książkę z dedykacją.

Dla wszystkich pierwszoklasistów był to dzień wyjątkowy, który długo pozostanie w pamięci.