SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZAMI POLICJI

17 marca w naszej  Szkole obyło się  spotkanie  funkcjonariuszy policji z powiatu otwockiego z rodzicami uczniów naszej placówki. Prelekcja poświęcona była bezpieczeństwu w Internecie.

Rodzice mieli okazję dowiedzieć się  jak ważna,  w przypadku korzystania przez dzieci z Internetu, jest zasada ograniczonego zaufania i mądra kontrola rodzicielska.  Policjanci zwrócili uwagę na  wprowadzenie zabezpieczeń do używanego przez dzieci sprzętu  tak, by do najmłodszych nie trafiały niewłaściwe treści. Zaznaczyli, że podstawowym narzędziem wychowawczym jest rozmowa z dzieckiem, która daje szansę zrozumienia oczekiwań, niepokojów, fascynacji i problemów dziecka. Jest okazją do przedstawienia mu niebezpieczeństw płynących z  korzystania sieci.

Mundurowi zwracali również uwagę na potencjalne zagrożenia, z jakimi dzieci mogą się zetknąć podczas korzystania z licznych i cieszących się dużą popularnością portali społecznościowych oraz na ryzyko niebezpiecznych  kontaktów z nieznajomymi. Omówili sposób postępowania w przypadku stwierdzenia cyberprzemocy i stalkingu, które w świetle prawa stanowią przestępstwa. Zwrócili uwagą na odpowiedzialność prawną grożącą nieletnim w przypadku udziału w cyberprzemocy.

Za  prelekcję dziękujemy Kierownikowi  Ogniwa ds. Nieletnich i Patologii z Otwocka oraz  Kierownikowi Posterunku Policji w Celestynowie

Relacja powstała z wykorzystaniem sprzętu, zakupionego w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.