Świąteczny czas w klasie 2a

Świąteczny i magiczny czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w klasie 2a. Są święta w naszym kalendarzu – najdroższe i najbliższe, co wywołują falę marzeń – najczulszych i najmilszych. Ten nastrój wszystkim się udziela. Ogarnia serca, duszę – radością szczęścia i wesela i czystych, wielkich wzruszeń. Te ukochane przez wszystkich święta to BOŻE NARODZENIE…. Boże Narodzenie to najpiękniejsze, najuroczyściej obchodzone, a przy tym najbardziej rodzinne święta. W całym długim roku nie ma tak pięknego dnia, jakim jest Wigilia. To jedyny dzień, w którym chcemy być wszyscy przy wspólnym, rodzinnym stole, zostawiamy wolne nakrycie dla zbłąkanego wędrowca i jesteśmy wzruszeni podniosłą atmosferą. Dla dzieci Wigilia to najpiękniejszy i najradośniejszy wieczór w roku. Jest choinka, są prezenty, płoną światełka, łamiemy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, a po tradycyjnych smakołykach śpiewamy kolędy. W takiej serdecznej, rodzinnej atmosferze uczniowie klasy 2a spędzili czwartkowy dzień w szkole. Przy pięknie ustrojonym stole, przy świątecznych stroikach i przy słodkim poczęstunku wszyscy zasiedli do wspólnego świętowania. Wspólne śpiewanie kolęd uprzyjemniło nam ten wyjątkowy czas.