Świąteczny Czas

13 kwietnia był dniem pełnym niespodzianek!  Naszą szkołę – razem z Panem Ryotaro Sakamoto –       dyr. Szkoły Języka Japońskiego w Warszawie – odwiedzili niesamowici goście ze Stanów Zjednoczonych  – Harumi Torii i Riho Kim z fundacji ,,Dzieci Świata”. Przeprowadzili oni warsztaty plastyczne dla uczniów. Dzieci tworzyły prace o tematyce związanej z pokojem na świecie. Prace te uświetnią wystawy poza granicami Polski, będą znane na całym świecie…

Tego dnia w naszej szkole gościł również Pan Profesor Sylwester Porowski, a także Wójt Gminy Celestynów  –  Pan Witold Kwiatkowski wraz z  Kierownikiem Zakładu Obsługi Szkół Gminy Celestynów – Panią Edytą Wrzosek.

Wszyscy goście uczestniczyli w apelu. Tego dnia wręczane były uczniom nagrody za konkursy: „Pisanka polonistyczna”, konkurs recytatorski ,,Warszawska Syrenka” – etap szkolny i dla Laureatki etapu powiatowego Mai Możdżonek oraz za konkurs poetycki: ,,Wiosna, ach to ty!” – organizowany przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Otwocku.

Spotkanie uświetniła wspaniała gra na pianinie  uczennicy klasy 7b – Zuzanny Żołądek oraz występ chóru szkolnego.

Był to dzień wprowadzający w niezwykłą atmosferę Świąt Wielkanocnych. Przedszkolaki i uczniowie klas I – III wykonywali pisanki wielkanocne, zaś uczniowie klas IV – VIII projektowali plakaty związane z tradycjami Wielkiej Nocy. Uwieńczeniem tych działań była prezentacja prac na wspólnym spotkaniu w sali gimnastycznej i delektowanie się jajkami z czekolady.

Prowadzący – uczniowie kl.7a postarali się, by dzień ten spędzony był w  świątecznej, radosnej atmosferze, by wspólne przeżywanie nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy integrowało społeczność szkolną i umacniało więzi koleżeńskie.

Podczas spotkania można było  też dowiedzieć się od uczniów z Ukrainy o tradycjach świątecznych Wielkiego Dnia w ich kraju a każdy uczeń miał możliwość napisania życzeń świątecznych i umieszczenia ich w Koszu Życzeń.

Spotkanie zakończyły życzenia uczniów:

Pragniemy  złożyć Pani Dyrektor, Gronu Pedagogicznemu, wszystkim Pracownikom naszej Szkoły, zaproszonym Gościom  oraz Koleżankom i Kolegom najserdeczniejsze życzenia.

Życzymy wszystkim dużo zdrowia, pomyślnego pokonywania trudności, które niesie codzienne życie. Niech Zmartwychwstały Chrystus udzieli  łaski silnej wiary, niezłomnej nadziei i gorącej miłości.