# Szkoła Pamięta

#SzkołaPamięta

Nasza placówka przystąpiła do akcji MEN „Szkoła pamięta”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.

W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, działania w ramach akcji mają przede wszystkim charakter wirtualny bądź multimedialny. Uczennice klas ósmych w ramach współpracy ze Samorządem Uczniowskim – Julia Olczak, Weronika Błaszczak, Julia Sychowiec, Małgorzata Balas, Malwina Soszka, Hanna Olszewska, Weronika Szymczak oraz Maja Kozłowska, włączyły się do akcji MEN i  przygotowały krótką prezentację multimedialną na temat bliskich naszej Szkole wydarzeń w Pogorzeli z 1943r., która będzie mogła być wykorzystana np. podczas zajęć z wychowawcą.

Uczennice w ten sposób chcą uczcić uczestników akcji w Pogorzeli, którzy narażali swoje życie, by kolejne pokolenia mogły żyć w pokoju i nie były zmuszone do prowadzenia codziennej walki z wrogiem.