„We are the champions my friends ‚Cause we are the champions of the world”

Do Turnieju Mistrzostwa Świata WKA w Szczecinie przygotowywała się ekipa trenera Mirka Platy Akademia Karate Otwock . Łącznie z Akademii wystąpiło 28 osób w tym również adepci trenujący na co dzień w Szkole Podstawowej im. Polskich Dzieci Syberyjskich w  Starej Wsi.

To właśnie w naszej Szkole z ramienia Senseia Platy,  szkoli i trenuje oraz motywuje do ciężkiej pracy Sensei Klaudia Ćwiek.

Powołania do reprezentacji Polski uzyskali : Mateusz Rosłoniec i Julia Rosłoniec ( nie są już naszymi uczniami, ale aktywnie biorą udział w zajęciach karate w naszej szkole ) oraz Łucja Czerwińska,  Michał Woźniak,  Agnieszka Bakuła,  Maja Bakuła,  Adam Czubarowicz, Oliwier Tarnawski i Laura Rosik.

Od 15 września, aż przez dwa dni, godnie walczyli w konkurencjach indywidualnych,  parach oraz drużynówkach w kategoriach Kata oraz Kobudo ( posługiwanie się bronią nunchaku ) . W imprezie gościło ponad 500 zawodników z  26 krajów między innymi: Brazylia , Australia,  Malta, Włochy.

Nasi uczniowie dali powody nam do dumy, gdyż Łucja Czerwińska zdobyła złoto,  Michał Woźniak złoto i 2 srebrne medale , Agnieszka Bakuła 2 srebrne medale oraz Maja Bakuła srebro.

Mateusz Rosłoniec 3 złote medale a jego siostra Julka Rosłoniec 3 srebrne medale.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM ZAWODNIKOM

i  AKADEMII OTWOCK JISSINKAN

„Jesteśmy zwycięzcami, moi przyjaciele
I będziemy walczyć aż do końca