Wizyta gości z Japonii.

W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie w klasach pierwszych i w klasach czwartych będą uczyć się języka japońskiego, poznawać japońską kulturę oraz stuletnią wspólną historię – od nawiązania polsko-japońskich stosunków dyplomatycznych. W ramach współpracy, 5 września 2019r., odwiedzili nas kolejni Goście  z Japonii, którzy zwiedzili Szkołę i Przedszkole, zajrzeli na edukację wczesnoszkolną do klasy Ia i na lekcję historii w klasie VIIIb, na której uczniowie poznawali historię Jerzego Strzałkowskiego – Dziecka Syberyjskiego, przewodniczącego „Związku Młodzieży z Dalekiego Wschodu”, organizatora organizacji podziemnej, Powstańczych Oddziałów Specjalnych „Jerzyki”. (Powołane jeszcze przed kapitulacją Warszawy, podczas ustaleń komendanta obrony stolicy, gen. Waleriana Czumy z prezydentem miasta Stefanem Starzyńskim – działały od jesieni 1939r.  do stycznia 1945r.).

W czasie wizyty otrzymaliśmy prezenty, dzięki którym będzie nam łatwiej poznawać Kraj Kwitnącej Wiśni. Były wśród nich ćwiczeniówki do nauki języka japońskiego.

 

Brak możliwości komentowania.