WOLONTARIAT W PRZEDSZKOLU

W roku szkolnym 2017/2018 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Starej Wsi działał Wolontariat. W pierwszym semestrze aktywnie działało 11 wolontariuszy, w drugim 8.

Uczniowie po zapoznaniu się z regulaminem i otrzymaniu zgody rodziców przeszli właściwą pod względem intonacji naukę czytania pod okiem pani Danuty Wandy Glinki. Następnie zostali przydzieleni do grup przedszkolnych i zaczęła się praca.

Chętni uczniowie z klas szóstych i siódmej raz w tygodniu odwiedzali nasze przedszkole.                        Wolontariusze po swojej pracy szkolnej przychodzili do dzieci z grup przedszkolnych,                              aby organizować gry i zabawy, a potem towarzyszyć im w tych zajęciach, zarówno w salach, jak i na powietrzu, aby czytać i opowiadać im bajki, a następnie je ilustrować. Wspólnie też śpiewali, liczyli, recytowali wierszyki. Wolontariusze wykonywali też prace zlecone przez nauczycielki przedszkola,
np. przygotowanie materiałów plastycznych.Przedszkolaki chętnie spotykały się ze starszymi kolegami, niecierpliwie czekały na ich wizyty, a uczniowie odpłacali im uśmiechem i troską.

Te wzajemne sympatyczne relacje uczniowie odnotowywali w prowadzonych przez siebie dziennikach wolontariusza. Oto kilka fragmentów:

-„Dziś w przedszkolu czytałam dzieciom książki. Bawiłam się z nimi klockami oraz innymi różnymi zabawkami.” Z dziennika Wiktorii

– „ Czytałem dzieciom i bawiłem się z nimi klockami.” Z dziennika Grzegorza.

– „Dzisiaj w przedszkolu w grupie Smerfy, jedna dziewczynka jak mnie zobaczyła bardzo była szczęśliwa.” „Dzisiaj czytałem dużo i dzieci bardzo chciały się ze mną bawić. Dwoje dzieci nie chciało mnie puścić do domu.” Z dziennika Filipa.

Serdecznie dziękuję Pani Danucie Wandzie Glince i Pani Agnieszce Zakrzewskiej za wsparcie i pomoc
w prowadzeniu Szkolnego Koła Wolontariatu.

Szczególne podziękowania składam wolontariuszom, za ich poświęcenie i pracę.

Życzę Wam pomyślności i sukcesów.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

Dorota Stańczak

Brak możliwości komentowania.