Wycieczka do teatru klas pierwszych

22 kwietnia 2024 r. uczniowie klas pierwszych pojechali na wycieczkę do Teatru Capitol w Warszawie na przedstawienie pt.: „Kopciuszek”. Była to współczesna interpretacja klasycznej baśni Braci Grimm, która jest odpowiedzią na zmieniające się standardy korzystania ze smartfonów i Internetu oraz zagrożeń z  tym związanych. Podczas przedstawienia dzieci mogły zapoznać się z przykładami właściwego i niewłaściwego wykorzystywania nowoczesnych technologii informacyjnych.

Dzieci spędzają mnóstwo czasu w wirtualnym świecie, który kształtuje ich podejście do codziennego życia. Wszystko, co dzieje się w cyberprzestrzeni, przekłada się na rzeczywistość, ze znikomą weryfikacją tego, co jest dobre a co złe. Sława i popularność stają się tam często najważniejsze. Wiedza, talent, uczynność, koleżeńskość czy tolerancja schodzą na drugi plan. Dlatego też tak ważne jest, by ten temat poruszać już od najmłodszych lat i kształtować u dzieci świadome i odpowiedzialne korzystanie z zasobów Internetu i nowoczesnych technologii. Kolejnego dnia uczniowie uzupełniali karty wycieczki i dzielili się wrażeniami. Wszystkie dzieci bardzo pozytywnie oceniły przedstawienie i wspólny wyjazd.