Wycieczka klas 1a i 1b do Ośrodka Edukacji Technicznej „Pinokio”

27 listopada uczniowie klas pierwszych odwiedzili Ośrodek Edukacji Technicznej „Pinokio” w Słomczynie, który wprowadza dzieci w świat obróbki drewna. W prostej i ciekawej formie uczniowie zostali zapoznani z tym jak powstają meble, jakich narzędzi używa stolarz, czym różnią się poszczególne gatunki drewna i do czego mogą być wykorzystane.  Pogłębili swoją wiedzę o rodzaje lasu i jego piętra, wykorzystanie właściwości i dóbr lasu oraz zagrożeń naturalnych i spowodowanych przez człowieka. Dodatkowo mogli obejrzeć współczesne urządzenia do obróbki drewna jak również stare techniki stolarskie. W ramach zajęć praktycznych dzieci wykonały i ozdobiły organizery, które mogły zabrać na pamiątkę do domu. Uwieńczeniem wycieczki było wspólne pieczenie i jedzenie kiełbasek.