Wycieczka klasy 2b

W dniu 8 maja uczniowie klasy 2b uczestniczyli w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku w zajęciach ,,Kiedy Józef był Ziukiem – tworzymy własny komiks o Józefie Piłsudskim”. Dzięki interaktywnemu opowiadaniu wykorzystującemu technikę teatru kamishibai oraz wizycie na wystawie Uczennice i Uczniowie dowiedzieli się, jak młody Józef Piłsudski najchętniej spędzał wolny czas, czy lubił chodzić do szkoły oraz dlaczego Państwo Piłsudscy musieli nagle opuścić rodzinny dom. Wiedza o dzieciństwie Ziuka pozwoliła naszym uczniom na stworzenie własnego komiksu o jego życiu i przygodach.
Część warsztatowa została poprzedzona wspólnym oglądaniem filmu ,,Przepis na komiks”, dzięki któremu uczniowie zgłębili tajniki warsztatu scenarzysty i rysownika.
Wycieczka była udana ponieważ oprócz wiedzy historycznej dostarczyła nam wielu pozytywnych wrażeń .

Ilona Zawada-Kurdej
wychowawczyni