Wyróżnienie w konkursie ” The 15th World Children Haiku Contest”

Z przyjemnością informujemy, iż uczennica klasy VIIIb, Alicja Ptasińska otrzymała wyróżnienie Jal Prize w polskiej edycji konkursu poetyckiego ,,The 15th World Children Haiku Contest”.  Organizatorem międzynarodowego konkursu dla dzieci na stworzenie wiersza haiku i towarzyszącej mu ilustracji po raz szesnasty była japońska Fundacja JAL (JAL FOUNDATION).  Po raz drugi, wśród krajów uczestniczących w konkursie znalazła się także Polska, a Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha było współorganizatorem. Tematem edycji  XVI Konkursu Haiku Dzieci Świata 2019-2020 był sport. Oprócz nagrody organizatorów Alicja otrzymała również specjalną nagrodę, ufundowaną przez p. Noboru Watanabe, którą wręczył p. Ryotaro Sakamoto.

Dziękujemy wszystkim uczniom naszej Szkoły, którzy wzięli udział w konkursie.

Alicji gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.