XXIII DZIEŃ PAPIESKI W NASZEJ SZKOLE

12 października świętowaliśmy Dzień Papieski. To już kolejny  rok, w którym wspominaliśmy  długi pontyfikat Wielkiego Papieża- naszego Rodaka. Pani Dyrektor Elżbieta Osuch powitała   wszystkich  obecnych na papieskim apelu. Tradycyjnie swoją obecnością zaszczycił nas ksiądz prałat Krzysztof Cąkała – proboszcz parafii w Starej Wsi. Pani Dyrektor wróciła pamięcią do 16.10.1978 r. – dnia wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża. Przypomniała sylwetkę Jana Pawła II- papieża o wielkim sercu.

Chętni uczniowie klas II – VI zaprezentowali montaż słowno- muzyczny poświęcony Ojcu Świętemu. Warto zaznaczyć, że piękną pieśń Wadowice zaśpiewały uczennice z klasy 6a, natomiast dziewczynki z kl.5b wykonały włoski taniec radości i życia – Tarantella. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni zaśpiewali  ulubioną pieśń Ojca Świętego – Barkę.

Nauka Jana Pawła II, jego mądre myśli są dla nas wskazówkami,  jak mamy żyć i postępować, bo „Nie żyje się, nie kocha i nie umiera na próbę.”

Dzieci zostały przygotowane przez p. Małgorzatę Gawrońską, p. Jolantę Margol, p. Sylwię Buczek-Miszkurkę. Dziękujemy p. Beacie Koc za oprawę muzyczną.

Jesteśmy wdzięczni za pontyfikat Papieża Polaka!