ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

Drodzy Uczniowie,

Szanowni Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy niepedagogiczni

Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Starej Wsi!

Nadszedł czas wakacji, czasu którego oczekiwaliśmy od pierwszych dni września 2022 roku. Zakończyliśmy zajęcia dydaktyczno-wychowawcze i opiekuńcze a miniony rok był szczególny, pełen niespodzianek i wyzwań dla całej naszej szkolno-przedszkolnej społeczności.

Gratuluję wszystkim Uczniom, którzy otrzymali promocję do następnej klasy i dziękuję za wysiłek oraz szczególne zaangażowanie w zgłębianie nowej wiedzy oraz zdobywanie  umiejętności niezbędnych w dalszej edukacji. Gratuluję Wam wyników w nauce ale także wszelkich sukcesów – tych wielkich i tych małych, tych spektakularnych i tych świętowanych w małej grupie czy indywidualnie. Wiem, że nie było to łatwe i że pracowaliście z całych sił, by rozwijać się jak najlepiej.  Odnosiliście sukcesy na wielu płaszczyznach, co oznacza, iż Wasz potencjał i możliwości są bez wątpienia nieocenione. Jestem przekonana, że w nowym roku szkolnym będziecie kontynuować swój rozwój.

Absolwentom dziękuję za cały okres nauki w szkole podstawowej i spektakularny finał. Życzę dalszej wytrwałości w dążeniu do obranych celów i dostania się do wybranych szkół średnich. To, że każdy z Was jest wartościowym, wyjątkowym i niepowtarzalnym człowiekiem o nieograniczonych możliwościach, niechaj towarzyszy Wam w dalszej drodze życiowej. Dodatkowo Waszym Rodzicom składam wyrazy uznania za Wasze wychowanie, za ogromne zaangażowanie przez wszystkie szkolne dni oraz za szczególne upamiętnienie ostatnich Waszych dni w Szkole Podstawowej im. Polskich Dzieci Syberyjskich w Starej Wsi.

Wszystkim Rodzicom gratuluję sukcesów dzieci i dziękuję za zainteresowanie, współpracę, oraz zaangażowanie w różnego rodzaju działalność Szkoły i Przedszkola a w szczególny sposób Radzie Rodziców za wspieranie działań związanych z edukacją i rozwojem naszych wychowanków przez czujność i zabieranie głosu we wszystkich sprawach szkolnych oraz przedszkolnych, przez uczestniczenie w spotkaniach, rozmowach indywidualnych i grupowych, pomysły, działania oraz wspieranie finansowe – uroczystości patriotycznych,  rocznicy nadania imienia Szkole, Dnia Rodziny, Dnia Dziecka, projektów, warsztatów, spektaklu teatralnego w Szkole czy teatrzyków przedszkolnych, a także nagród dla uczniów na zakończenie  roku szkolnego.

Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom niepedagogicznym dziękuję za włożony trud, za życzliwość i troskę oraz kształcenie właściwych postaw naszych Przedszkolaków i Uczniów. Dziękuję za wysiłek podejmowany w codziennej pracy. Nauczycielom dodatkowo  za szczególną dbałość o edukację, chociaż z wielu powodów nie był to dla nas łatwy rok.

Dziękuję Wszystkim za miniony rok szkolny, także za działania, które doprowadziły do realizacji naszego wspólnego marzenia – rozbudowy Szkoły i Przedszkola.

Życzę Wszystkim spokojnego, bezpiecznego i udanego wypoczynku.

Elżbieta Osuch

– dyr. Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Starej Wsi