Zdrowe kanapki w klasie 5a

W dniu 10 czerwca 2024r. uczniowie klasy 5a, wykorzystując deski do krojenia z Programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI, przygotowali pyszne i zdrowe kanapki. Przed przystąpieniem do zadania uczniowie na lekcjach techniki przeanalizowali i omówili m.in. piramidę zdrowego żywienia, ustalając jakie wartości odżywcze są ważne dla zdrowia. Po umyciu rąk dzieci ochoczo zabrały się do pracy przygotowując pyszne kanapki. Smarowały  chleb, a następnie układały  na kromkach wybrane przez siebie produkty tworząc piękną , kolorową i smaczną kanapkę.  Wszyscy z wielkim apetytem zajedli  własnoręcznie zrobione kanapki,które naprawdę były pyszne i pełne witamin. Dzięki takim zajęciom dzieci kształcą w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijają kreatywność i wyobraźnię.

Brak możliwości komentowania.