Gra terenowa „w rodzinie siła”

Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej

w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2021

Gra terenowa „w rodzinie siła”

17 września 2018 roku na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Starej Wsi odbyła się gra terenowa „W rodzinie siła”, która została zorganizowana z okazji projektu „Niepodległa”. W grze wzięły udział dzieci z klas młodszych – 0a , 0b, IIb, IIIa oraz ich rodzice. Tuż przed godziną 10:00 Pani Małgorzata Gawrońska powitała wszystkie zgromadzone grupy, przedstawiła zasady  i zaprosiła do wspólnej zabawy. Gra w formie podchodów bardzo spodobała się dzieciom, wpłynęła na kształtowanie się ich postawy patriotycznej i dała możliwość uczestnictwa w „wielkiej przygodzie”.

Na terenie placówki zostało rozmieszczone 10 zadań do wykonania. Zagadki były związane z Polską m.in. jej historią, symbolami, ważnymi postaciami i wydarzeniami. Polecenia  były bardzo różnorodne. Dzieci wskazywały flagę i godło Polski,  grały w patriotyczny głuchy telefon, układały z rozsypanki fotografie, zaśpiewały patriotyczną pieśń i wiele innych. Uczestnicy na początku poruszali się według poziomych wskazówek znajdujących się na ziemi. Po odnalezieniu i prawidłowym wykonaniu zadania dzieci otrzymywały słowną instrukcję, jak dalej poruszać się po terenie szkoły. Zagadki nie sprawiły trudności nawet najmłodszym, którzy doskonale znają symbole narodowe naszego kraju. Wszyscy aktywnie spędziliśmy czas na świeżym powietrzu, utrwalając przy tym podstawowe informacje na temat naszej ojczyzny. Po skończonej zabawie zapaliliśmy znicz, aby uczcić pamięć Aleksandra Kowalskiego, które płyta pamiątkowa znajduje się przy wejściu do szkoły. Odśpiewaliśmy również Hymn Polski.

Na koniec podziękowano za aktywną zabawę, a uczestnicy otrzymali dyplomy.