77 rocznica wydarzeń w Pogorzeli

Dnia 23.10.2020r.  odbyła się uroczysta Msza Święta w kościele Matki Bożej Anielskiej w Starej Wsi w intencji uczestników akcji zbrojnej Batalionu „Zośka” przeprowadzonej  w nocy z 23 na 24 października 1943 roku na łuku toru kolejowego z Warszawy do Dęblina, we wsi Pogorzel. Na skutek akcji wykolejono pociąg wiozący urlopowanych żołnierzy z frontu wschodniego.

W 77. rocznicę wydarzenia pod pomnikiem Akcji Zbrojnej „Pogorzel”, w imieniu społeczności szkolnej Pani Dyrektor Elżbieta Osuch i przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Weronika Błaszczak złożyły kwiaty i zapaliły znicze.

Hołd uczestnikom akcji z 1943r. złożyli również: Pan Piotr Rosłoniec – Zastępca Wójta Gminy Celestynów, Pani Edyta Wrzosek – Kierownik Zespołu Obsługi Szkół, Pani Anna Kędziorek – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Batalionu „Zośka” w Celestynowie  i  Pułkownik Andrzej Woźniak.

Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie pięknej wiązanki w barwach narodowych.