Nauczycielki na medal.

22 października 2020r. Mazowiecka Kurator Oświaty Aurelia Michałowska – na wniosek Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Starej Wsi Elżbiety Osuch – odznaczyła za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, w szczególności w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej

Panią Urszulę Frelek i Panią Ilonę Zawadę-Kurdej Medalami Komisji Edukacji Narodowej.

OGROMNE GRATULACJE SKŁADA

CAŁA SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNA

Komisja Edukacji Narodowej – centralny organ władzy oświatowej w dawnej Polsce, zależny tylko od króla i Sejmu, powołany w Rzeczypospolitej Obojga Narodów przez Sejm Rozbiorowy 14 października 1773 na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Komisja Edukacji Narodowej była zarazem pierwszą w Polsce, jak i w całej Europie, władzą oświatową o charakterze współczesnego ministerstwa oświaty.