84. rocznica Zbrodni Katyńskiej i 79. rocznica śmierci ppor. Aleksandra Kowalskiego

13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Tego dnia 1943r. nazistowskie Niemcy ogłosiły informację o odkryciu masowych grobów oficerów Wojska Polskiego w Katyniu, zamordowanych wiosną 1940 r. przez sowiecką policję polityczną.

17 kwietnia 1945 roku mieszkaniec Starej Wsi – ppor. Aleksander Kowalski – zginął, walcząc z nazistowskimi Niemcami. Żołnierzowi Wojska Polskiego oddaliśmy dzisiaj hołd, zapalając znicz pod tablicą upamiętniającą jego zasługi.

12 kwietnia społeczność szkolna uczciła pamięć zamordowanych żołnierzy. Wystąpienie uczniów klasy 6b uświetniły piosenki patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru.

Po uroczystości szkolnej pani dyrektor Elżbieta Osuch, pani Kamila Kołtonowska, pan Łukasz Suliga i członkowie pocztu sztandarowego udali się pod pomnik „Golgota leśników polskich i ich rodzin pomordowanych na Wschodzie w latach 1939-1948”, aby złożyć wieniec i uczestniczyć we mszy świętej.