Biesiada międzypokoleniowa- „Jak to drzewiej bywało”

                             

 

 

Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej

w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2021

Biesiada międzypokoleniowa

– „Jak to drzewiej bywało”

         24 września w Szkole w Starej Wsi Niepodległa połączyła dzieci, dorosłych i starszych. Tego dnia odbyła się biesiada międzypokoleniowa zorganizowana w ramach projektu ,,Niepodległa”. Mimo pochmurnej pogody, w Szkole panowała iście wesoła i ciepła atmosfera.

Zgromadzeni goście, rodziny, wśród których nie zabrakło ani najmłodszych, ani najstarszych, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego miło spędzali czas przy występach zespołu ludowego Wiejskie klimaty. Przy wtórze akordeonu uczestniczki zespołu zaprezentowały wiele pieśni patriotycznych i ludowych. Tak piękne melodie przypominały zebranym, jak ważną rocznicę świętuje w tym roku każdy Polak. Podczas przerwy zgromadzeni mogli obejrzeć pokaz tańców narodowych zaprezentowany przez uczniów szkoły tańca.

W ramach poniedziałkowego spotkania dzieci, rodzice czy dziadkowie mogli uczestniczyć też  w różnych warsztatach. Dużym powodzeniem cieszyły się zajęcia z  origami – i starsi, i młodzi z zapałem składali  papierowe gołąbki. Inni tworzyli Kokardę Narodową. Wiele uczestniczek wzięło udział w warsztatach rękodzieła,  robiło na drutach biało-czerwony szalik dla Niepodległej – najlepiej z tym zadaniem radziły sobie babcie i niektóre panie nauczycielki… Zajęcia te sprawiały rodzinom wiele radości.

Uwagę zgromadzonych przykuwała  uzupełniana od 10 września wystawa  związana z historią Polski.

Dla dzieci ogromnym przeżyciem było wypuszczenie trzech gołąbków pokoju – na znak trzech pokoleń Polaków – dzieci, dorosłych i ludzi starszych, dla których Polska i Jej los nie jest obojętnym.

W trakcie wszyscy mogli posilić się gorącą grochówką i pieczoną kiełbaską, by móc wspólnie biesiadować do godzin wieczornych.

Ten dzień na pewno zapisze się w historii naszej Szkoły i na długo pozostanie w pamięci jej uczestników.

Pamiątkowe buttony stały się tekstami kultury, z których potomni będą mogli odczytać historię Patriotycznych Poniedziałków, które dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Gminy Celestynów zorganizowano w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Starej Wsi w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2021.

Takie żywe lekcje historii na stałe wpisały się w pracę dydaktyczno-wychowawczą Szkoły i realizację priorytetów:

  • wychowanie do wartości i kształtowanie patriotycznych postaw uczniów,
  • kształcenie rozwijające samodzielność, kreatywność i innowacyjność uczniów,
  • rozwój doradztwa zawodowego,
  • rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli.

Brak możliwości komentowania.