„Koncert muzyczny – od przedszkola do seniora – dla Ciebie Polsko”

Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej

w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2021

„Koncert muzyczny – od przedszkola do seniora

– dla Ciebie Polsko”

24.09.2018r. w samo południe  w Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbył się wyjątkowy koncert muzyczny ,,Dla Ciebie Polsko”. Uczniowie z nauczycielami zgromadzili się w sali gimnastycznej, by móc wysłuchać pieśni patriotycznych z różnych epok historycznych Polski.

Z zainteresowaniem słuchali prowadzącego, który opowiadał o losach naszej Ojczyzny. Opowieści przeplatane były utworami naszych wielkich Polaków: Ogińskiego, Chopina, Wieniawskiego i innych.

Na koniec odczytał list-przesłanie, żołnierza Armii Krajowej, który prosi, aby młodzi doceniali wolność i nigdy nie musieli o nią walczyć z bronią w ręku…

Koncert podobał się najbardziej uczniom najmłodszym, którzy bardzo żywo reagowali – śpiewając razem z artystami pieśni Legionów i Powstańców Warszawskich.