Warsztaty „Prezenty dla Niepodległej”

 

 

 

 

Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej

w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2021

 

Warsztaty „Prezenty dla Niepodległej” – 24 września 2018r.

,,Gołębie Wolności – origami”

W ramach biesiady międzypokoleniowej odbyło się uroczyste wypuszczenie gołębi pokoju, symbolizujących trzy pokolenia: dzieci, dorosłych i osób starszych. Ponadto dzieci, rodzice i dziadkowie mieli okazję wykonać wspólnie białe gołębie z papieru, techniką origami.

Wszyscy chętnie uczyli się kolejnych etapów składania i z zadowoleniem zabierali je ze sobą na pamiątkę  uroczystości.

„Szalik dla Niepodległej”

W dniu 24.09.2018r. w Zespole-Szkolno Przedszkolnym odbyły się warsztaty z rękodzieła, którego głównym celem było wykonanie biało-czerwonego szalika dla „Niepodległej” oraz rozwijanie wśród młodzieży umiejętności manualnych i integracja międzypokoleniowa. Uczestnicy warsztatów pozytywnie ocenili inicjatywę i zespołowo wykonali zadanie, tworząc oryginalny prezent dla Niepodległej.

„Kokarda Narodowa”

Podczas Biesiady międzypokoleniowej zorganizowanej  w ramach projektu „Niepodległa” odbyły się warsztaty papieroplastyczne, na których wszyscy chętni mogli wykonać Kokardę Narodową.

Kokardy wykonane zostały różnymi technikami i w różnej wielkości.
Do zrobienia ozdoby użyto białych, czerwonych papierowych pasków i kół, jak również  bibuły w narodowych barwach.

Uczestnicy warsztatów wykazali się ogromną kreatywnością.  Powstały przepiękne Kokardy. Warsztaty cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Zarówno seniorzy, jak i najmłodsi goście czerpali ogromną radość ze wspólnego biesiadowania.

 

 

Brak możliwości komentowania.