SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

20 listopada w naszej Szkole obyło się spotkanie funkcjonariuszy policji z Ogniwa ds. Nieletnich i Patologii z Otwocka uczniami klas 4-6. Spotkanie poświęcone było bezpieczeństwu uczniów.

Policjanci zwrócili uwagę  na zakaz korzystania z mediów społecznościowych przez dzieci poniżej 13 roku życia, oraz na zakaz  umieszczania w sieci cudzego wizerunku. Mówili  na temat zagrożeń z jakimi  uczniowie mogą się zetknąć w sieci. Zwrócili uwagą na odpowiedzialność karną nieletnich w intrenecie w przypadku cyberprzemocy, oraz odpowiedzialność karną za stosowanie przemocy na terenie szkoły. Policjanci przypomnieli również uczniom zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.

Za spotkanie z uczniami dziękujemy Policjantom z Ogniwa ds. Nieletnich i Patologii z Otwocka.