Lasst uns zusammen Deutsch lernen – PROJEKT eTWINNING

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie klasy 6b biorą udział w międzynarodowym projekcie eTwinning pt. „Lasst uns zusammen Deutsch lernen” – Pouczmy się razem niemieckiego, który będzie realizowany na lekcjach języka niemieckiego.

Będziemy współpracować ze szkołami w Grecji, Francji, Słowenii, Turcji i Chorwacji. Podczas projektu przedstawimy siebie i naszą miejscowość, wymienimy zwyczajami bożonarodzeniowymi i wielkanocnymi w naszych krajach, wyślemy świąteczne kartki, przedstawimy naszą szkołę i przygotujemy prezentacje na temat typowych dań kuchni polskiej, opisując je za pomocą narzędzi TIK. W trakcie projektu stworzymy materiały w postaci plakatów, książeczek, gier, a wszystko po to by zwiększyć motywację i zainteresowanie nauką języka niemieckiego. Szczególną uwagę poświęcimy współpracy, kreatywności oraz bezpieczeństwu w sieci.

Cel: Rozwijanie sprawności językowych i kompetencji kluczowych.

Kryteria sukcesu:

  • Poszerzam wybrane słownictwo.
  • Poznaję inne kraje i ich kultury.
  • Poznaję i wykorzystuję nowe narzędzia TIK.
  • Rozwijam umiejętność współpracy. Poznaję nowych kolegów.

Katarzyna Łagoda

Brak możliwości komentowania.