Warsztaty ,,Nie daj się złapać w sieci”

15 listopada uczniowie klas 4-8 w ramach profilaktyki uzależnień od telefonu,  Internetu, komputera uczestniczyli w  warsztatach prowadzonych przez terapeutę  z Fundacji Bonus Humanum ,,Nie daj się złapać w sieci”. Warsztaty sfinansowane zostały przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Celestynowie.

Mówiąc o sieci mamy na myśli Internet, a przy tym i urządzenia, które wykorzystujemy, w tym komputer i telefon. Miliony połączeń, rozmów, informacji, zdjęć, które z jednej strony wiążą się z ogromną liczbą możliwości – rozwojem, poznawaniem świata, komunikacją, ale z drugiej kryją w sobie wiele niebezpieczeństw i pułapek. I właśnie one mogą sprawić, że pozwolimy dać się złapać w sieci. Świat, który odnajdują młodzi ludzie przy użyciu nowych technologii wciąga. Trudno przerwać grę, w której nie doszliśmy do końca misji. Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję dowiedzieć się  jak ważna,  w przypadku korzystania  z Internetu, jest zasada ograniczonego zaufania, z jakimi zagrożeniami można zetknąć się podczas korzystania z licznych i cieszących się dużą popularnością  gier i portali społecznościowych, że świat wirtualny jest światem fikcyjnym, w którym dzieci i młodzież mogą ulec manipulacji. Najważniejsze są realne kontakty społeczne, rozmowa z drugim człowiekiem oraz umiejętność krytycznej oceny różnych źródeł informacji.

Brak możliwości komentowania.