Akcja charytatywna dla Krzysia

Podczas dyskoteki i balu karnawałowego w naszej szkole została przeprowadzona akcja charytatywna – zbiórka dla małego Krzysia, który bez niczyjej zgody stał się przeciwnikiem w bitwie z neuroblasmozą IV stopnia, nowotworem złośliwym nadnerczy.

Okropna choroba, której leczenie wyniszcza organizm naszego małego wojownika jednak najważniejsze, że daje pozytywne efekty. Krzyś niestety jest w grupie dużego ryzyka nawrotu choroby, lecz jest światełko w tunelu, by ustrzec go przed wznową -bardzo droga szczepionka.

Rodzice robią wszystko, aby zebrać odpowiednie środki, jednak to trwa, a Krzyś musi mieć podany lek zaraz po zakończeniu leczenia.

Los potrzebujących nigdy nie przechodzi w naszej szkole bez echa. Tak też stało się tym razem. W porozumieniu z Panią Dyrektor, fundacją, pełnym zaangażowaniem Grona Pedagogicznego, Dzieci i Rodziców udało się zorganizować szybką zbiórkę. Rodzice przygotowali mnóstwo pysznych deserów oraz ciast, był też popcorn oraz wata cukrowa, które były sprzedawane podczas obu imprez. Wynik zebranych funduszy przeszedł najśmielsze nasze oczekiwania. Kwota, która wpłynęła na konto to 5 000.00 zł !!!

Mała- duża cegiełka, która może pomóc wygrać Krzysiowi życie.

Jako przewodnicząca Rady Rodziców chciałabym serdecznie podziękować wszystkim za ogrom pracy i organizację, a rodzicom dodatkowo za przygotowanie pyszności i zaangażowanie w przeprowadzeniu sprzedaży. Tego wszystkiego nie udałoby się osiągnąć bez włączenia się całej społeczności Szkoły Podstawowej im. Polskich Dzieci Syberyjskich, dlatego jeszcze raz bardzo dziękuję za włączenie się w tak ważną inicjatywę.

Urszula Król

Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły