Druga rocznica nadania imienia naszej Szkole

Święto Szkoły

Piątek 20 listopada

Święto Szkoły

W piątek 20 listopada 2020 odbyły się obchody drugiej rocznicy nadania imienia Polskich Dzieci Syberyjskich naszej Szkole.

O 11:10 zaśpiewaliśmy Hymn Szkoły, skomponowany przez Małą Orkiestrę Dni Naszych – “Piosenka o Prawach Dziecka”.  W śpiewaniu wzięli udział uczniowie, którzy połączyli się online z domu oraz dzieci, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni, którzy byli w tym dniu w Szkole.

Między 12:20-12:50 klasy 4-8 przystąpiły do Kahoot Challenge, który dotyczył wiedzy o historii Polskich Dzieci Syberyjskich. Można ją było zdobyć np. oglądając film „Sen o Japonii. Pomoc Japonii dzieciom polskim w latach 1919-1922. Lekcja solidarności społecznej”, który nagrali absolwenci naszej Szkoły: Nikola Laskus i Filip Konowrocki pod kierunkiem nauczycielki historii p. Katarzyny Dobosz w 100. rocznicę przypłynięcia pierwszego statku z dziećmi do Tsurugi.

FILM-PRZESŁANIE  został wysłany do Muzeum Człowieczeństwa w Tsurudze, gdzie cześć muzeum poświęcona jest Polskim Dzieciom Syberyjskim. Dyrektor Muzeum, p. Akinori Nishikawa  13 lutego 1918r. odwiedził naszą Szkołę.

W czasie rozwiązywania quizu było dużo zabawy i śmiechu. Dziękujemy za wytrwałość uczestnikom, którzy mimo utrudnień technicznych dali radę i dotarli z nami do mety! 😊

W klasach 4-5 w quizie wzięło udział 65 osób (zagrało 44 uczniów, reszta się przyglądała).

W klasach 6 w quiz zagrało 30 osób.

W klasach 7-8 zagrało 47 osób.